Magazín 17

10.7.2022
Akokoľvek kvalitné môže byť pracovné či outdoorové oblečenie, stále je potrebné sa oň adekvátne starať. To, že sa pri práci alebo inej činnosti zašpiníme, sa môže udiať skutočne rýchlo, avšak zbaviť sa škvŕn, to už môže predstavovať väčší problém. Živica je spolu s čokoládou a vínom jednou z najodolnejších škvŕn, s ktorou sa môžete stretnúť, a jej rozpustenie môže vyžadovať náročný boj. V článku sa preto pozrieme na spôsoby, ako môžete účinne odstrániť živicu z oblečenia a rúk tak, aby nedošlo k poškodeniu.
24.6.2022
Vykonávate manuálne zamestnanie alebo len občas čo-to opravíte vo vlastnej domácnosti? Potom to poznáte – práca = námaha. Vtedy sa človek zapotí. Stačí trochu nečistôt či potu a na oblečení to už vidno. Ako sa zbaviť rôznych škvŕn, ktoré vznikajú pri práci?
23.5.2022
Život vie byť nepredvídateľný. 364 dní v roku môže byť všetko v najlepšom poriadku, ale potom príde ten jeden deň. Vaše zdravie, či zdravie vašich kolegov ohrozí nečakaný pád, zakopnutie, ostrá píla či nebezpečná chemikália.
28.4.2022
Pracovná obuv je jedným z najdôležitejších prvkov ochrany pri práci. Ak je kvalitná a pevná, môže zabrániť zraneniu chodidiel. Na trhu dnes nájdete obuv s rôznymi bezpečnostnými a ochrannými funkciami. Ako si vybrať topánky, ktoré budú vyhovovať vašim pracovným podmienkam?
27.3.2022
Charakter práce a pracoviska, vlastnosti a účinnosť materiálu pracovných odevov – kľúčové atribúty pre firemné oblečenie. Nemali by byť však jediné. Okrem ochrany a praktickosti záleží i na tom, ako sa v ňom zamestnanci cítia, jednoducho na pohodlí. Prečo je dôležitá aj reprezentatívna funkcia?
11.1.2022
Nosenie respirátorov je v súčasnosti nutnosťou. A keďže dlhým nosením strácajú na účinnosti, je nutnosťou aj ich pravidelná výmena. Kvôli ich nedostatku na začiatku pandémie sa začali najmä internetom šíriť “zaručené informácie” o dezinfikovaní a sterilizovaní respirátorov. Nie sú pravdivé.
25.11.2021
Respirátory nás chránia pred nákazou, no len vtedy, ak ich nosíme správne. Zopakujme si základné fakty a zásady bezpečného používania respirátorov.
2.7.2020
Výber správnej obuvi si vyžaduje čas a skúsenosť, nechajte si od nás poradiť.