Využite zľavový kupón OBUV10 - 10€ zľava na nákup vybraných modelov topánok UVEX, GIASCO a SPARCO. Kupón je platný do 29.03.2023.

Magazín 30

21.3.2023
Bezpečnostné postroje sú dôležitou súčasťou vybavenia pre všetkých, ktorí pracujú v akejkoľvek výške alebo hĺbke. Veľa pracovníkov si však myslí, že bezpečnostné postroje im budú pri práci prekážať. Bez ohľadu na to, aký nepríjemný môže byť postroj, pri práci vo výške by ho zamestnanci mali nosiť vždy, aj pri krátkodobých výškových prácach, ako napríklad výstup po rebríku, ktorý je dostatočne vysoký na to, aby bol pracovník vystavený riziku. Za zabezpečenie ochrany proti pádu je zodpovedný zamestnávateľ a pracovníci by mali vždy dodržiavať bezpečnostné pokyny. V článku preto zdôrazníme dôležitosť týchto bezpečnostných postrojov a pomôžeme vám vybrať vhodné produkty na ochranu vo výške.
14.3.2023
Pády z výšok patria medzi najčastejšie príčiny vážnych pracovných úrazov a úmrtí. Prečo je ochrana proti pádu dôležitá, aká vyhláška o nej hovorí a akými prostriedkami sa môžete chrániť pred pádom?
26.2.2023
Naše ruky a prsty sú našimi najdôležitejšími nástrojmi, ale kladiete pri práci dostatočný dôraz na ich správnu ochranu? Pri mnohých pracovných úlohách sú ruky vystavené značnému riziku poranenia. Väčšina zranení rúk pochádza z rezných rán a odrenín. Preto je pri niektorých povolaniach nevyhnutné chrániť svoje ruky. V našom článku sa dočítate, ako si vybrať tie správne rukavice podľa ich značenia tak, aby ste si váš pracovný nástroj – vaše ruky, zbytočne pri práci nezranili.
4.2.2023
V bežnom živote sa často stretávame s ESD, napríklad keď sa chytíme zábradlia na eskalátore alebo keď prídeme do kontaktu s inou osobou. ESD sa prejaví ako náhly „elektrický šok“ alebo „kopnutie“, ale vo všeobecnosti sa nie je čoho obávať, pretože v bežnom živote pre ľudí nie je nebezpečný. ESD však predstavuje skutočnú hrozbu v pracovnom prostredí. V tomto článku vám objasníme, prečo je ESD v pracovnom prostredí nebezpečný, čo môže spôsobiť a ako sa pred ním chrániť.
20.1.2023
Bojujete v práci s úzkosťou, depresiou, vyhorením alebo šikanou či diskrimináciou? To všetko môže spôsobiť psychickú záťaž a mať negatívny vplyv na vaše psychické zdravie. Ak ste sa ocitli v tejto situácii, nezúfajte. Existujú spôsoby, ako sa vyrovnať s toxickým pracoviskom, ako zmierniť stres z práce a zlepšiť tak rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.
17.1.2023
Vedeli ste, že nepremokavá a vodeodolná obuv nie je jedno a to isté? V tomto článku vám objasníme obidva pojmy, aby ste vedeli, ktorá obuv je do vlhkého resp. mokrého prostredia vhodná a ktorá vám, naopak, nemusí zaistiť po celú dobu sucho v topánkach. Prečítajte si o jednotlivých rozdieloch a o faktoroch, na ktoré sa zamerať pri výbere správnej obuvi do daždivého počasia.
22.12.2022
V tomto ročnom období každý z nás potrebuje primeranú ochranu pred chladným a veterným počasím.  Medzi najjednoduchší spôsob, ako ochrániť svoje telo pred chladným počasím patrí vrstvenie oblečenia.  Preto je dôležité vedieť, ako správne vrstviť, resp. kombinovať oblečenie tak, aby si váš organizmus udržiaval optimálnu vnútornú teplotu. Ak zvolíte tú správnu kombináciu oblečenia, nemusíte sa obávať, že vám počas chladného počasia bude zima. Prečítajte si základné tipy, ako vrstviť oblečenie a zostaňte tak v teple počas celej zimy.
30.11.2022
Termoprádlo a funkčné oblečenie po niekoľkých sezónach používania môže stratiť svoje jedinečné vlastnosti. Tomuto procesu sa síce nedá plne zabrániť, ale dá sa výrazne spomaliť tým, že sa odevu poskytne vhodná starostlivosť podľa odporúčaní výrobcu. Dôležité je tiež vyberať si kvalitné oblečenie ušité s dôrazom na detail a vyrobené z kvalitných materiálov. Prezradíme vám, ako správne prať termoprádlo a funkčné oblečenie, aké sú vhodné pracie prostriedky, a ako ich správne vysušiť a žehliť.
25.11.2022
Ak vykonávate vo vašej práci intenzívnu fyzickú záťaž, pravdepodobne vám vadí i to, že sa veľa potíte. Pre zamestnancov, ktorí sú v neustálom pohybe však môže byť riešením termoprádlo alebo funkčné oblečenie. Termoprádlo dokáže správne odvádzať vlhkosť a regulovať prenos tepla, čím zabráni prehriatiu, alebo naopak podchladeniu. V článku sa pozrieme na to, aké funkcie plní termoprádlo, aké typy materiálov sú najlepšie a na čo sa zamerať pri výbere.
8.11.2022
V súčasnosti čoraz častejšie počúvame o energetickej kríze, ktorá donúti mnohých zamestnávateľov šetriť energiou. V dôsledku tejto skutočnosti však môže byť vnútorná teplota na pracovisku nízka. Čo hovorí BOZP o optimálnych teplotách na pracovisku, a aké normy by mal zamestnávateľ svojim zamestnancom zabezpečiť?