Magazín 13

28.4.2022
Pracovná obuv je jedným z najdôležitejších prvkov ochrany pri práci. Ak je kvalitná a pevná, môže zabrániť zraneniu chodidiel. Na trhu dnes nájdete obuv s rôznymi bezpečnostnými a ochrannými funkciami. Ako si vybrať topánky, ktoré budú vyhovovať vašim pracovným podmienkam?
27.3.2022
Charakter práce a pracoviska, vlastnosti a účinnosť materiálu pracovných odevov – kľúčové atribúty pre firemné oblečenie. Nemali by byť však jediné. Okrem ochrany a praktickosti záleží i na tom, ako sa v ňom zamestnanci cítia, jednoducho na pohodlí. Prečo je dôležitá aj reprezentatívna funkcia?
11.1.2022
Nosenie respirátorov je v súčasnosti nutnosťou. A keďže dlhým nosením strácajú na účinnosti, je nutnosťou aj ich pravidelná výmena. Kvôli ich nedostatku na začiatku pandémie sa začali najmä internetom šíriť “zaručené informácie” o dezinfikovaní a sterilizovaní respirátorov. Nie sú pravdivé.
25.11.2021
Respirátory nás chránia pred nákazou, no len vtedy, ak ich nosíme správne. Zopakujme si základné fakty a zásady bezpečného používania respirátorov.
2.7.2020
Výber správnej obuvi si vyžaduje čas a skúsenosť, nechajte si od nás poradiť.
15.6.2020
Výber vhodnej ochrany zraku vyžaduje podrobnú analýzu rizík na pracovisku a nebezpečenstiev, nechajte si poradiť s výberom od odborníkov.
7.5.2020
Výber správnej masky a typu filtra závisí od vášho konkrétneho pracovného prostredia a od individuálnych požiadaviek.
22.4.2020
V prehľadnom článku vám vysvetlíme, ako si správne vybrať a nasadiť respirátor, aby ste boli chránení a zároveň v pohodlí.
10.3.2020
Existuje veľa aspektov, ktoré je potrebné pri výbere pracovných odevov zvážiť. Pracovný odev by mal vyhovovať predpísaným zásadám riadenia rizík v oblasti bezpečnosti a pre pracovníka by mal byť pohodlný.