Magazín 43

25.2.2024
Logo je základným poznávacím znakom firmy, ktoré buduje jej meno a prostredníctvom ktorého sa firma navonok prezentuje. Firemné logo na pracovnom oblečení zároveň podporuje profesionalitu a dôveryhodnosť firmy. Objavte, ako môže správne navrhnuté logo firmy pomôcť vášmu podnikaniu.
14.11.2023
Chodidlá nosia váhu celého nášho tela, preto by sme sa o ne mali dobre starať. Ak nohy dlhodobo a nesprávne zaťažujeme, ich tvarovanie sa mení, v dôsledku čoho vznikajú zdravotné problémy. Trpí nimi prekvapivo takmer každý druhý človek. V tomto článku sa preto zameriame na kľúčový aspekt, ktorý môže mať výrazný vplyv na zdravie a pohodlie vašich nôh: správnu zdravotnú obuv. Preskúmame, prečo je dôležitá, aké problémy môže pomôcť riešiť a ako vybrať tú pravú, aby ste sa mohli slobodne a bez bolesti pohybovať každý deň.
2.11.2023
Biela pracovná obuv sa v porovnaní so štandardnou vychádzkovou obuvou vyznačuje ochrannými prvkami a vlastnosťami, ktoré sú vhodné do špecifického pracovného prostredia. Ide najmä o zdravotníctvo, potravinárstvo, gastro prevádzky, školstvo, ale napríklad aj elektrotechnický priemysel.
5.10.2023
V mnohých profesiách sa vyžaduje ako pracovný odev biele oblečenie, prípadne jeho farebné varianty. Ide o zdravotníctvo, potravinárstvo, gastro, kozmetický či chemický priemysel. Aby nám oblečenie čo najdlhšie vydržalo, je nevyhnutné sa oň správne starať. Poďme sa preto pozrieť, ako správne prať biele oblečenie z rôznych materiálov.
4.10.2023
Zdravotníci neustále pracujú na zaistení zdravia a bezpečnosti ostatných, preto je dôležité, aby sa vo svojom oblečení cítili dobre a pohodlne. My sme sa pozreli na výhody materiálov zdravotníckeho oblečenia, ktoré ponúkame v našom sortimente.
27.7.2023
Hlučné prostredie je bežnou súčasťou mnohých pracovných miest. Stretávame sa s ním v priemyselnej výrobe, stavebníctve, letectve, ale aj v potravinárskom či farmaceutickom priemysle. Ak ste aj vy vystavení takémuto prostrediu, venujte pozornosť ochrane sluchu a správnemu výberu kvalitných chráničov sluchu. V článku sa pozrieme, ako si chrániť sluch a vyhnúť sa nebezpečenstvu.
27.7.2023
Rukavice sú dôležitým ochranným pracovným prostriedkom. Patria nielen do základnej výbavy domácností, ale aj pre špeciálne pracovné činnosti. Dnes nájdu využitie v každom odvetví a takmer pri každej manuálnej práci. Ako sa ale pri ich výbere nestratiť? Na rukavice, ktoré ponúka súčasný trh, sme sa pozreli z hľadiska materiálov a toho, na aké použitie sú určené.
10.7.2023
Pracovať celé dni v uzavretých pracovných alebo bezpečnostných topánkach nemusí byť pre každého komfortné. Čo robiť v prípade, ak vás trápi potenie nôh v pracovnej obuvi, respektíve trpíte nadmerným potením? Ako môžeme s potením nôh bojovať? Poďme sa spoločne pozrieť na príčiny potenia nôh a ukázať si spôsoby, ako môžeme potenie obmedziť.
24.5.2023
Či už sa zváraniu venujete profesionálne alebo zvárate doma pre vlastné potreby, nikdy nepodceňujte bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Pri zváračskej činnosti sa kladú vysoké požiadavky na osobné ochranné pracovné prostriedky, ktoré musia spĺňať prísne bezpečnostné normy.
21.4.2023
Pri práci v rôznych oblastiach je kľúčové, aby boli pracovníci vždy viditeľní, najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. Predíde sa tak množstvu nehôd, ktoré by mohli vzniknúť z dôvodu nedostatočného osvetlenia. Reflexné oblečenie ponúka skvelý spôsob, ako zabezpečiť viditeľnosť a ochranu, najmä v nepriaznivých podmienkach, ako je tma a hmla. Vďaka schopnosti zvýšiť vašu viditeľnosť za zhoršených svetelných podmienok môže reflexný pracovný odev znížiť riziko nehôd a zaistiť vašu bezpečnosť pri práci. V tomto článku preskúmame všetko, čo potrebujete vedieť o pracovných reflexných odevoch.