Magazín 48

17.5.2024
Bezpečnostné prilby predstavujú prvú líniu ochrany proti poraneniam hlavy, ale môžu byť účinné len vtedy, ak sú správne nasadené. Bezpečnostná prilba je navrhnutá tak, aby absorbovala a rozptýlila energiu z nárazu, čím minimalizuje potenciálne zranenie hlavy. Okrem toho chráni pred pádmi predmetov, kolíziami, zasiahnutím elektrickým prúdom, ale aj pred nebezpečnými čiastočkami alebo chemikáliami v ovzduší.
29.4.2024
Pozrime sa na jedinečný doplnok, ktorý nielen chráni vaše oči pred slnečnými lúčmi, ale zlepšuje aj váš zážitok z vonkajších aktivít – polarizačné okuliare. Ak si chcete zachovať výkonnosť a komfort počas horúcich dní, siahnuť po nich sa určite oplatí.
16.4.2024
Bezpečnostná obuv uvedená na trh po 30. marci 2023 je už certifikovaná podľa normy EN ISO 20345:2022. Oproti pôvodnej norme EN ISO 20345:2012 sú v nej uvedené zmeny, ktoré ovplyvňujú výrobcov a predajcov obuvi, ako aj samotných zamestnávateľov a zamestnancov. V tomto článku sa podrobne pozrieme na to, o aké zmeny ide.
25.3.2024
Vlna merino je 100 % prírodný materiál, ktorý má vo voľnočasovom a športovom odvetví svoje pevné miesto. Už dávno sa nepoužíva len na výrobu tričiek, ale aj ako prímes v iných materiáloch, z ktorých sa vyrábajú rukavice, ponožky, spodné prádlo, termoprádlo či výplň do vetroviek. Prečo je tento materiál taký cenený a nachádza si stále viac používateľov? Pozrime sa na jeho výhody.
20.3.2024
Výber správneho loga je kľúčovým krokom na ceste k úspechu vašej značky. Logo nie je len obyčajný grafický symbol, je to vizuálna identita vašej firmy, ktorá komunikuje jej hodnoty. V súčasnosti poznáme niekoľko metód tvorby loga. V článku si povieme o tom, ktorú z nich uprednostniť pri jednotlivých druhoch oblečenia, a pozrieme sa aj na výhody a obmedzenia, ktoré jednotlivé metódy prinášajú.
25.2.2024
Logo je základným poznávacím znakom firmy, ktoré buduje jej meno a prostredníctvom ktorého sa firma navonok prezentuje. Firemné logo na pracovnom oblečení zároveň podporuje profesionalitu a dôveryhodnosť firmy. Objavte, ako môže správne navrhnuté logo firmy pomôcť vášmu podnikaniu.
14.11.2023
Chodidlá nosia váhu celého nášho tela, preto by sme sa o ne mali dobre starať. Ak nohy dlhodobo a nesprávne zaťažujeme, ich tvarovanie sa mení, v dôsledku čoho vznikajú zdravotné problémy. Trpí nimi prekvapivo takmer každý druhý človek. V tomto článku sa preto zameriame na kľúčový aspekt, ktorý môže mať výrazný vplyv na zdravie a pohodlie vašich nôh: správnu zdravotnú obuv. Preskúmame, prečo je dôležitá, aké problémy môže pomôcť riešiť a ako vybrať tú pravú, aby ste sa mohli slobodne a bez bolesti pohybovať každý deň.
2.11.2023
Biela pracovná obuv sa v porovnaní so štandardnou vychádzkovou obuvou vyznačuje ochrannými prvkami a vlastnosťami, ktoré sú vhodné do špecifického pracovného prostredia. Ide najmä o zdravotníctvo, potravinárstvo, gastro prevádzky, školstvo, ale napríklad aj elektrotechnický priemysel.
5.10.2023
V mnohých profesiách sa vyžaduje ako pracovný odev biele oblečenie, prípadne jeho farebné varianty. Ide o zdravotníctvo, potravinárstvo, gastro, kozmetický či chemický priemysel. Aby nám oblečenie čo najdlhšie vydržalo, je nevyhnutné sa oň správne starať. Poďme sa preto pozrieť, ako správne prať biele oblečenie z rôznych materiálov.
4.10.2023
Zdravotníci neustále pracujú na zaistení zdravia a bezpečnosti ostatných, preto je dôležité, aby sa vo svojom oblečení cítili dobre a pohodlne. My sme sa pozreli na výhody materiálov zdravotníckeho oblečenia, ktoré ponúkame v našom sortimente.